9 kwietnia 2020 Maja Furs

Desk Management – czyli jak zagospodarować przestrzeń do pracy.

Pokaż mi swoje biurko a powiem ci kim jesteś. 🙂

Na podstawie porównania różnych biurek można by napisać obszerną pracę naukową z dziedziny psychologii i pewnie już takich kilka powstało. Korporacja, urząd, agencja reklamowa czy biuro domowe, w którym to płacisz rachunki lub pracujesz zdalnie. Każdy z nas posiada mniejszą lub większą przestrzeń do pracy. Powinniśmy więc o nią odpowiednio zadbać, aby pracować wydajniej i efektywniej.

Czy musi być ono sterylnie czyste z równiutko poukładanymi długopisami i dokumentami? Większość odpowie tak. Otóż nie koniecznie.

Biurko to wasza przestrzeń do pracy i powinna być ona wygodna i praktyczna, przy zachowaniu odpowiedniej ergonomii „kontrolowany” nieład, jest jak najbardziej w porządku. Niemieccy naukowcy udowodnili, że osoby z bałaganem na biurku bardziej skupiają się na pracy, pewnie dlatego, że wiecznie czegoś szukają. Nie mam tu na myśli biurka usłanego stosami papierów, które powoli przykrywają komputer i was samych, ale właśnie ten – kontrolowany nieład. Taki w którym dokładnie wiecie, gdzie co jest i potraficie odnaleźć to bez problemu.

Uporządkowane biurko to marzenie wielu biurowych pracowników, i wcale nie musi być to takie trudne, jak czasami może się wydawać – to kwestia wyrobienia kilku prostych nawyków i wasza przestrzeń stanie się przyjazna, przejrzysta, sprzyjająca kreatywności i efektywnej pracy. Zerknijcie na kilka kroków, które dla was przygotowaliśmy.

Krok nr 1

Dobrze mieć plan

Zastanów się i zaplanuj, w jaki sposób twoje biurko może stać się skutecznym narzędziem pracy. Gdzie będzie znajdował się monitor lub laptop, tak aby było ci wygodnie pracować. Po której stronie biurka chcesz mieć dokumenty a po której będziesz stawiał kawę, tak by ich nie zalać, zdarza się każdemu. Gdzie będzie twój telefon, okulary a gdzie znajduje się pojemnik na długopisy. Takie planowanie zapewni ci spokój i efektywność i redukuje czas szukania rzeczy ważnych do minimum. Planowanie łączy się z krokiem nr 2.

Krok nr 2

Ogarnij się

To bardzo ważne, aby zacząć odkładać rzeczy na miejsce i tak sprawy załatwione, na miejsce załatwionych, sprawy w toku przed tobą, a dokumenty do załatwienia po drugiej stronie i tu z pomocą przychodzi na krok nr 3. 

Krok nr 3

Organizacja – kluczem do sukcesu.

A właściwie zorganizuj swoje biurko. Na rynku znajduje się niezliczona liczba gadżetów, które pomogą ci zorganizować swoją przestrzeń pracy. Segregatory, foldery, teczki, przybory do pisania, naklejki, notesy itp. wybór jest nieograniczony. Wszystko, co pomoże ci się zorganizować i tak przechodzimy do kroku nr 4.

Krok nr 4

Nie daj się przytłoczyć


Niech nadmiar przedmiotów na twoim biurku cię nie przytłoczy. Możesz mieć kilka prywatnych rzeczy jak kwiatek czy ramka ze zdjęciem, które pomogą ci odprężyć się i poczuć, że w twojej przestrzeni biurowej znajduje się coś przyjaznego i tylko twojego. Ale pamiętaj, że jesteś w miejscu pracy i przynoszenie 20 zdjęć np. twojego kota po pierwsze jest nie na miejscu, bo tu się pracuje. Po drugie zajmuje miejsce, którego potrzebujesz do pracy.

Krok nr 5

Zło konieczne

Sprzątaj swoje biurko. Jak już zaplanujesz i się zorganizujesz i poukładasz wszystko, tak jak chcesz, warto jest posprzątać po każdym zakończeniu pracy. Poodkładaj rzeczy na miejsce, przetrzyj plamy po kawie, uporządkuj dokumenty, odłóż do pojemnika długopisy.

Nawyk sprzątania  pozwoli ci zacząć nowy dzień  pracy w przyjaznym i czystym miejscu z uporządkowanym biurkiem gotowym na twoje nowe  pomysły.

W Inveno Media jesteśmy zwolennikami nowocześnie i minimalistycznie urządzonej przestrzeni, tak abyśmy mogli tworzyć kreatywne projekty i aby zbędne przedmioty nie zakłócały naszego twórczego myślenia.

, , , , , ,

Maja Furs

Copywriter
Indywidualne
rozwiązania.
Stworzymy projekt specjalnie dla Ciebie – odezwij się do nas!

Inveno Media


NIP: 6722095763