31 marca 2020 Magdalena Gładysz

Marketing w dobie koronawirusa

Żyjemy w trudnym okresie, w którym gospodarka spowolniła za sprawą koronawirusa. #zostanwdomu to już nie przywilej to kluczowy element zdrowego rozsądku.

Wiele firm zostało zmuszonych do zawieszenia lub ograniczenia swojej działalności. Czy jednak w dalszym ciągu warto inwestować w swoją markę? Czy lepiej bezczynnie przeczekać ten czas? Zdecydowanie inwestować w markę, jednak należy pamiętać tutaj o dokładnym przemyśleniu swoich przyszłych ruchów pod kątem marketingu – po to, aby nasze inwestycje nie były pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, zwłaszcza w tak trudnych czasach.

Źródło: pexels.com

Bez względu na wszystko zawsze warto przypominać klientom o swojej firmie. Gdy tylko masz możliwość, wyjdź z inicjatywą i zmień sposób docierania do swoich klientów. Skoro Twój odbiorca nie może przyjść do ciebie, dostarcz mu do domu, to czego akurat potrzebuje. Z tej możliwości skorzystało wiele punktów gastronomicznych, wprowadzając posiłki tylko na wynos lub z dostawą do domu. Tak zrobił między innymi nowo otwarty lokal na Krakowskim rynku gastronomii – Toaster, który tuż po otwarciu przekształcił swój model biznesowy na taki, dzięki któremu mógł dotrzeć do klientów i zyskać rzeszę miłośników produktu. I pomimo tego, że lokal jest stosunkowo nowy, można śmiało stwierdzić, że taka decyzja się sprawdziła – kontakt z naszą agencją, ustalenie planu marketingowego, stworzenie identyfikacji wizualnej oraz materiałów reklamowych, które skutecznie trafiły do docelowej grupy odbiorców. 

Źródło: unsplash.com

Przyjmuj zamówienia oraz wychodź z inicjatywą do swoich klientów. Jeśli masz wolne terminy na swoje usługi, podejmuj rozmowy z dotychczasowymi oraz potencjalnymi kontrahentami, czas epidemii kiedyś się skończy, a wtedy twój kalendarz będzie pełny. Najważniejsza w tym okresie jest jednak informacja, cokolwiek robisz, twoi odbiorcy powinni o tym wiedzieć. Zadbaj szczególnie o swoje social media. Wstawiaj posty i aktualizuj informacje o godzinach pracy, czy sposobach dostawy. 

Źródło: unsplash.com

Jeśli pomagasz to wspaniale, podziel się tym z wszystkimi. Możliwe, że twoje działanie w pierwszej kolejności natchnie innych do pomocy, ale także poprawi Twój PR. Jeżeli nie wiesz jak przekazywać takie informacje to nie problem, możesz skorzystać z pomocy agencji kreatywnej, która pomoże stworzyć Ci real-time marketing. Nawet kiedy wszystkich nas zalewa ogromna ilość informacji, agencja może naprawdę dużo zdziałać – dzięki śledzeniu odpowiednich trendów, może wdrożyć niektóre z nich do Twoich treści w mediach społecznościowych.

Zapamiętaj, że każdy twój ruch będzie lepszy niż czekanie na „lepsze jutro”.

Na sam koniec tego artykułu chcielibyśmy życzyć wam zdrowia, oraz spokoju w tym trudnym dla wszystkich okresie,

Zespół Inveno Media

, , , , ,

Magdalena Gładysz

Copywriter
Indywidualne
rozwiązania.
Stworzymy projekt specjalnie dla Ciebie – odezwij się do nas!

Inveno Media


NIP: 6722095763